
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | 2.5 V, Adjustable |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
Stock: 235
Distributors
pcbx
Unit Price$3.05354
Ext.Price$3.05354
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.05354 | $3.05354 |
| 10 | $2.32170 | $23.21700 |
| 25 | $2.13862 | $53.46550 |
| 50 | $2.03558 | $101.77900 |
| 100 | $1.93751 | $193.75100 |
| 300 | $1.85909 | $557.72700 |
| 500 | $1.78387 | $891.93500 |
